SOCCER SHOP CHALLENGE CUP
First Round
Saturday 24th October
Pollok v Tranent
Threave Rovers v Ormiston
Irvine Victoria v St Anthony’s
Jeanfield Swifts v Lochgelly Albert
Sauchie v Kilwinning Rangers
Bonnyrigg Rose v Newtongrange Star
Broxburn Athletic v Creetown
*Spartans v Kinnoull tba
Thornton Hibs v Rutherglen Glencairn
Dunbar United v Drumchapel United
Vale of Clyde v East Kilbride Thistle
Maybole v Vale of Leven 1-30pm
Easthouses Lily v Larkhall Thistle
Carluke Rovers v Kilbirnie Ladeside
Second Round
Saturday 21st November
Craigmark Burntonians v Bonnyton Thistle
Greenock v Vale of Clyde/EK Thistle
Blackburn United v Newburgh
Johnstone Burgh v Maryhill
Ardeer Thistle v Pollok/Tranent
Glenafton Athletic v Neilston
Royal Albert v Wigtown & Bladnoch
Shettleston v Shotts Bon Accord
St Andrews United v Hawick R. A. U.
*Lothian Thistle H. V. v Dalry Thistle tba
Cumnock v Wishaw
Glenrothes v St Cadoc’s
Hurlford United v Civil Service Strollers
Second Round Continued
Gretna 2008 v Penicuik Athletic
Darvel v Easthouses/Larkhall
Haddington Athletic v Abbey Vale
Upper Annandale v Berwick Rangers
Vale of Leithen v Heston Rovers
Forth Wanderers v Threave/Ormiston
Jeanfield/Lochgelly v Caledonian Braves
Dalkeith Thistle v BSC Glasgow
Kelty Hearts v Auchinleck Talbot
Ardrossan Winton Rov v University of Stirling
Luncarty v Whitletts Victoria
Glasgow Perthshire v Petershill
Thornton/Rutherglen v Nithsdale Wanderers
Eyemouth United v Muirkirk
*East Stirlingshire v Spartans/Kinnoull tba
Edinburgh United v Arthurlie
Rosyth v Camelon
Newmains United v Edinburgh University
*Edinburgh South v Blantyre Victoria tba
Troon v Preston Athletic
Kilsyth Rangers v Rossvale
Peebles Rovers v Oakley United
Gartcairn v Inverkeithing Hillfield S
Broxburn/Creetown v Irvine Meadow
Glasgow University v Hill of Beath Hawthorn
Thorniewood United vCraigroyston
Renfrew v Bonnyrigg/Newtongrange
Saltcoats Victoria v Lochore Welfare
Dunipace v Mid Annandale
Musselburgh Athletic v Benburb
Gala Fairydean Rovers v Sauchie/Kilwinning
Kennoway Star Hearts v St Roch’s
Dundonald Bluebell v Kirkintilloch Rob Roy
Coldstream v Crossgates Primrose
Bo’ness United v Burntisland Shipyard
Annbank United v Maybole/Vale of Leven
Newton Stewart v Yoker Athletic
Linlithgow Rose v Kello Rovers
Largs Thistle v Dalbeattie Star
Lochmaben v Kirkcaldy & Dysart
Lugar Boswell Thistle v Lochar Thistle
Cambuslang Rangers v Girvan
Lesmahagow v Port Glasgow
Lanark United v Ashfield
Bellshill Athletic Cumbernauld United
St Cuthbert Wander. v Tynecastle
Whitehill Welfare v Carluke/Kilbirnie
Beith v Clydebank
Heriot-Watt University v Dunbar/Drumchapel
Leith Athletic v Tweedmouth Rangers